Pogrzeb wyznaniowy

prace cmentarne

Pogrzeby wyznaniowe stanowią sporą część wszystkich uroczystości żałobnych. Na taki rodzaj ceremonii decydują się przede wszystkim osoby, dla których światopogląd religijny jest ważny i chcą, aby także po ich śmierci dać temu wyraz. Pogrzeby wyznaniowe – choć wszystkie mają jeden wspólny mianownik czyli odniesienie do religii oraz Boga – różnią się między sobą ceremoniałem. Jest on dostosowany do przepisów liturgicznych określonych przez konkretne wyznanie. Różnorodność tych wyznań, a co za tym idzie, ceremoniałów jest prawdziwym wyzwaniem dla zakładu pogrzebowego, organizującego pogrzeb. Niezwykle istotnym jest bowiem, żeby uroczystość przebiegała dokładnie według ustaleń oraz aby nie doszło do jakiejkolwiek pomyłki na jakimkolwiek etapie.

Zakład Pogrzebowy Eden z Kielc świadczy różnego rodzaju usługi pogrzebowe, wykonywane z najwyższym profesjonalizmem i szacunkiem względem wszystkich proszących nas o pomoc. Opierając się na woli Zmarłego i życzeniach jego rodziny organizujemy także pogrzeby wyznaniowe, zawsze przykładając ogromną wagę do najdrobniejszych detali. Wśród uroczystości pogrzebowych przez nas realizowanych są tak pogrzeby tradycyjne, jak i kremacyjne. Wybór konkretnej formy pochówku jest też zależny od przepisów konkretnej religii.

Firma Eden gwarantuje Państwu, że pogrzeb Bliskiej Osoby – niezależnie od wyznawanej przez nią religii – będzie zawsze przygotowany w sposób wzorowy i przeprowadzony w sposób perfekcyjny.