Kremacja Kielce

kremacja

W społeczeństwie polskim, choć uważanym za tradycyjne, w ostatnich latach można zauważyć większe zainteresowanie kremacją jako formą pochówku. Staje się ona coraz bardziej popularna, zwłaszcza wśród osób w wieku młodszym oraz średnim. Przyczyn takiego stanu można upatrywać nie tylko w przemianach kulturowych i przyjmowaniu wzorców z Zachodu, ale także w czynnikach społecznych – głównie takich, jak niedostateczna ilość miejsc na cmentarzach oraz wciąż relatywnie wysokie dla wielu osób koszty pogrzebu.

Kremacja Kielce, Chęciny

Również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego – niezależnie czy z dużych miast, jak Kielce czy z mniejszych miejscowości, jak Chęciny – coraz częściej stają przed dylematem wyboru: pogrzeb tradycyjny czy kremacja? Kielce, póki co, nie mają własnego krematorium i korzystają z obiektu w Skarżysku-Kamiennej. Jednak ta okoliczność nie stanowi problemu, bo w ofercie zakładów pogrzebowych EDEN w Kielcach, Chęcinach i Czerwonej Górze jest także kompleksowa organizacja pogrzebu z kremacją.

Realizacja pogrzebu w formie kremacji, dla zakładu pogrzebowego EDEN nie stanowi wyzwania. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typ pożegnań. Nasza pomoc obejmuje wtedy także dowóz ciała Zmarłego do krematorium wraz z odbiorem prochów po spopieleniu, a także zapewnienie niezbędnych w takich przypadkach utensyliów – jak trumna do kremacji czy urna.

Zdajemy sobie sprawę, że kremacja może u wielu osób nadal budzić różne wątpliwości oraz rodzić pytania. Wystarczy jednak odwiedzić jedno z naszych biur – a nasi kompetentni pracownicy postarają się udzielić wszelkich odpowiedzi.